Categories
Yabancı Diziler

Hız Tutkusu – Need for Speed 2014

Aksiyon türünün her devir izleyici bulan filmi olan Need For Speed Hız Tutkusu Scott Waugh yönetmenliğinde çekilmiştir. 2 saat 11 dakika boyunca aksiyon seviyesinin hiç düşmediği filmde başrol oyuncuları arasında; Aaron Paul, Dominic Cooper ve Imogen Poots sayılabilir.

Araba Yarışıyla Gelen Ölüm

Tobey Marshall, babasından kalan otomobil tamirhanesini arkadaşlarıyla birlikte işletmektedir. Babasının ölümünün ardından kalan borçları temizlemek için var gücüyle çalışan Tobey, hafta sonları otomobil yarışlarına katılır. Yarış arabalarına ve adrenaline olan tutkusunu keşfeden genç, aldığı büyük teklifle hayatının değişeceğinden habersizdir.

Zengin bir adam olan Dino, Tobey’den sıra dışı bir Mustang yapmasını ister. Dünyanın en hızlı ve donanımlı aracı olması planlanan Mustang yarışlarda da fark atacaktır. Yarış hazırlıklarının başlamasının hemen ardından iki ayrı rakip takımda yarışacak olan Dino ve Tobey, hırs yapar.

Otomobil Yarışları ve Adrenalin Tutkusu

Yarışlar sonucunda bir ölüm yaşanır ve Dino tüm suçu Tobey’in üzerine atar. İki yıl hapiste yatmak zorunda kalan Tobey, intikam hırsıyla dışarı çıkar ve macera yön değiştirir. Şaşırtıcı derecede gerçek sahnelerle fark yaratan film, motor yarışı tutkunlarının kendilerini alamayacakları senaryoyla beğeni topluyor.
İntikam duygusunun eşlik ettiği yarışlarda yaşananlar; hız, çarpışma ve yaralanma görüntüleriyle destekleniyor. Sadece görsel bir şölenle değil aynı zamanda filmle sıcak bir ilişki kurmayı sağlayan müziğiyle de hafızalara kazınan yapım, özgür ruhları temsil ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *